Bolivinės balandos dubenėliai su jogurtiniu bazilikų padažu

0 Shares
0
0
0

Ryte turiu kelis ritualus. Pirmiausia – tik pramerkusi akis, ieškau televizoriaus pultelio ir jungiu „Labą rytą“. Tada dar prieblandoj ropoju iki virtuvės, užverdu vandenį kavai, arbatai, dar grįžtu į lovą pamyluoti šuns ir tik tada pradedu pasiruošimą dienai. Antras ritualas – važiuodama į darbą visada stengiuosi pasiimti knygą ir, vietoj scrollinimo, tas 15 minučių geriau skirti skaitymui.

Šiandien į kuprinę įsimečiau „Gastrophysics“ – jau senokai pradėtą, nepabaigtą Charles Spence knygą apie mokslą gastronomijoje. Pagalvojau, kad pradėjus fotografuoti savo maistą, bus pats laikas grįžti prie „Sight“ skyrelio. Neklydau – šiandien perskaičiau labai įdomią teoriją. Yra du neegzistuojantys žodžiai – bouba ir kiki. Visgi, jei nežinodami, ką jie reiškia, juos bandytumėt priskirti prie kažkokių realių geometrinių formų, bouba įgautų apvalesnį, o kiki – kampuotą pavidalą. Einant dar giliau į mišką, abu žodžius ir formas galima priskirti ir skoniams. Galvodami apie sūrų, kartų ar rūgštų maistą (pavyzdžiui, čederį ar juodą kartų šokoladą), jį asocijuosime su kiki – t.y. griežtais kampais ir ryškiomis spalvomis. Ir atvirkščiai – švelnūs, kreminiai ir saldūs pojūčiai asocijuosis su apvalainu žodžiu bouba (pavyzdžiui, brie sūris ar tarp pirštų tirpstantis pieniškas šokoladas).

Prie ko vedu? Rytą skirdama tokiems skaitiniams, pagalvojau, kad mano šitas bolivinės balandos dubuo yra labiausiai bouba. Švelnūs kreminiai skoniai su vos vos kontrasto iš saulėje džiovintų pomidorų bei rukolos ir labai komfortiška – tobula žiemos rytams.


Gaminimo trukmė: 30 minučių.
Porcijos: 2.

Ingredientai:
– 100 gr. bolivinės balandos kruopų,
– 2 kiaušinių,
– 1 avokado,
– didelės saujos rukolos,
– pusės didelio agurko arba vieno klasikinio lietuviško,
– 2 v. š. saulėje džiovintų pomidorų,
– gabalėlio fetos (pabarstymui).

Padažui:
– 2 v. š. graikiško jogurto,
– 1 a. š. pesto,
– saujos bazilikų (šviežių arba šaldytų – aš šiemet užsišaldžiau),
– skiltelės česnako,
– citrinos sulčių,
– šlakelio alyvuogių aliejaus,
– druskos.

Eiga:
1. Pradedu nuo kruopų. Jas nuplaunu, prikaistuvyje užpilu dvigubu kiekiu vandens ir palieku virti 20 minučių (ilgiausia gamybos dalis).
2. Pasiruošiu padažą – viską tiesiog sublendinu.
3. Kol vis dar verda kruopos, susipjaustau visas daržovės, pasidedu į šoną.
4. Prieš kruopoms išverdant, pasiruošiu kiaušinį. Aš dabar su viskuo labiausiai mėgstu be lukšto verdamą kiaušinį, tad jį ir pasiruošiu, bet čia puikiai tiktų ir soft-boiled su lukštu virtas kiaušinis ar keptas kiaušinis sunny side up.
5. Kruopoms išvirus, viską dedu į dubenėlį. Pirmas sluoksnis – kruopos, ant viršaus – rukola ir pjaustytos daržovės, galiausiai – perpjautas kiaušinis ir viską vainikuoja gaivus padažas.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like