Kokosiniai avižų ir bolivinės balandos batonėliai

0 Shares
0
0
0

Būna dienų, kai atsikeliu be apetito ir aš. Dažniausiai be apetito lieku, kai pabundu su maisto pagiriom nuo vakarykščio filmo ar serialo vakaro su krūva užkandžių, bet būna. O tada nervinuosi, nes per prievartą valgyt nesinori, o ką čia tokio greito įsimest į darbą, kad suvalgyčiau prie kompo, irgi nerandu. Tada išeinu arba su kokiu bananu kuprinėj arba visai be nieko ir visa nepatenkinta paskubom bandau kažką išsirinkti iš spaudos kiosko pasiūlos – sintetinių kruasanų ir max cukrinių dalykų.Būtent dėl tokių atvejų nusprendžiau pasigaminti savo batonėlių, kurie stovėti spintelėj gali iki 2 savaičių.

O jeigu ne pusryčiams, tai tokie batonėliai tampa labai gera alternatyva desertui – bent jau aš esu iš tų žmonių, kur organizmas po pietų visad reikalauja bent mažiausio saldumyno.

Apie gamybą. Tokių batonėlių gamyba yra mano mėgstamiausia, nes svarbiausia išlaikyti santykį tarp skystų ir birių produktų. Kokie bus birūs ir skysti produktai jau priklauso nuo to, kas užsilikę spintelėse, arba kas patinka. Pavyzdžiui, klevų sirupą tikrai galima keisti medumi, atsisakyti riešutų, bet įdėti šiek tiek daugiau avižų ar chia sėklų, o vietoj kokosų aliejaus naudoti sviestą. Svarbiausia, pasirinkti vienodus matavimo vienetus – ar tai būtų šaukštai, ar tiesiog stiklinės.


Gaminimo trukmė: pasiruošimas – 10 minučių, kepimas – 15 minučių, laukimas – 1-2 valandos.
Porcijos: 7-8 batonėliai.

Ingredientai:

1/2 stiklinės avižų kruopų,
1/3 stiklinės nevirtų bolivinės balandos (kynvos) kruopų,
1/5 stiklinės kokoso drožlių,
1/5 stiklinės pasirinktų riešutų (aš naudojau mišinį, bet geriausiai čia dera migdolai),
2 v. š. chia sėklų,
1/4 stiklinės klevų sirupo,
1/4 stiklinės ištirpinto kokosų aliejaus.

Glajui:
1 a. š. kokosų aliejaus,
pusė plytelės juodo šokolado.

Gaminimo eiga:
1. Įkaitinu orkaitę iki 180C.
2. Išsitirpinu kokosų aliejų (man ketvirtadalį stiklinės atitiko maždaug 2-3 v. š. kieto aliejaus prieš tirpinimą), sumaišau su tiek pat klevų sirupo.
3. Dideliame dubenyje sumaišau visus birius produktus. Į jį supilu kokosų aliejų ir klevų sirupą, gerai viską išmaišau.
4. Nedidelę skardą (aš naudojau stačiakampę standartinę kekso skardą) iškloju kepimo popieriumi. (Funny story – nedarykit klaidos ir nebandykit daryti be jo – kol anksčiau testavau receptą, galvojau, kad tingiu eiti į parduotuvę ir gal neprilips ir taip. Tai žinokit, prilipo :D). Visą masę supilu į skardą ir LABAI gerai prispaudžiu. Galima mentele, galima šaukštu, galima rankomis, svarbiausia, labai gerai sulipdyti masę, nes kitu atveju, vietoj batonėlių liks biri granola. Suspaustą masę dedu į orkaitę ir kepu ±10-15 minučių, kol kraštai pradeda vos ruduoti.
5. Skardą ištraukiu iš skardos ir palieku atvėsti. Po pirmo pusvalandžio galima ištraukti iš skardos ir palikti vėsti ant grotelių, bet vėlgi, taip galima lengvai sutrupinti, todėl mano rekomendacija – palikti vėsti pačioje skardoje bent pusdieniui. Masei visiškai galutinai atvėsus, atsargiai nulupu popierių ir pjaustau norimais gabalėliais. Savuosius batonėlius dar dėl nuotraukos ir skonio šiek tiek pagerinau juodu šokoladu. Prikaistuvyje išlydžiau šaukštelį kokosų aliejaus ir juodo šokolado ir pašlaksčiau batonėlius.

 

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like