Amerikietiškas obuolių pyragas

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.
2 Shares
0
0
2

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.

Nors šis pyragas gana panašus į galetę, aš jį kepu dėl dviejų priežasčių – to paties paprastumo ir vaizdo, ypač, jeigu reikia sužavėti svečius. Užsimaišyti tešlą užtrunka 5 minutes, iškočioti ir sudėti viską – apie 10. O vaizdas ohoho – atrodo, kad visą dieną plušau. Receptą ir galimus įdarus išvardinau žemiau, pyrago instrukciją taip pat rasite mano Instagram paksyros highlightuose.


Klasikinis obuolių pyragas

Gaminimo trukmė: 1 valanda 10 minučių.
Porcijos: 1 pyragas.

Ingredientai tešlai:

2 stiklinės miltų su kaupu (apie 250 gramų)
200 g. šalto sviesto,
Žiupsnis druskos,
Keli šaukštai cukraus,
1 kiaušinio (nebūtina).

Obuolių įdarui:

3–4 obuolių,
1 citrinos,
Rudojo cukraus, klevų sirupo arba medaus (pagal savo ir obuolių skonį),
Cinamono,
Imbiero,
Kardamono,
Kvapiųjų pipirų,
Gvazdikų,
Vanilės,
Druskos,
2 a.š. kukurūzų krakmolo.

Vietoj obuolių, galite naudoti galybę kitų įdarų: persikus, slyvas, kriaušes, braškes, rabarbarus, vyšnias, mėlynes ar figas. Kepant pyragus su uogomis, rekomenduočiau padidinti krakmolą kiekį, atsisakyti rudeniškų prieskonių ir geriau skonį paįvairinti alkoholiniais gėrimais – amaretu, romu, burbonu.

Gaminimo eiga:

1. Į dubenį sudėkite miltus, druską, cukrų, išmaišykite. Šaltą sviestą supjaustykite kubeliais ir sudėkite į miltus. Sviestą su miltais pertrinkite pirštais, kol masė taps panaši į smėlį. Pradėkite lipinti tešlą į gniutulą, jeigu nelimpa, įpilkite kelis šaukštus ledinio vandens.

2. Susukite tešlą į gniutulą ir padėkite į šaldytuvą bent 40 minučių arba tiek, kiek turite laiko (aš kartais laikau ir visą pusdienį).

3. Kai jau planuosite kepti pyragą, paruoškite obuolius. Juos nulupkite, supjaustykite skiltelėmis. Nutarkuokite citrinos žievelę, įspauskite jos sultis. Sudėkite prieskonius, saldiklį, vanilę, krakmolą, viską gerai išmaišykite ir palikite.

4. Formuokite pyragą. Du trečdalius tešlos iškočiokite iki maždaug 1-2 mm storio blyno, išklokite juo dugna. Likusį trečdalį iškočiokite į stačiakampį, supjaustykite juostelėmis ir atlikite pynimą pagal pavyzdį žemiau.

5. Viso kepkite apie 50 minučių, 180 C laipsnių temperatūroje, kaitindami viršų ir apačią. Po 40 minučių pyragą ištraukite, aptepkite kiaušinio plakiniu, jeigu norisi, barstykite ruduoju cukrumi ir grąžinkite į orkaitę dar 10 minučių. Pjaustykite jau kiek atvėsusį, valgykite su plombyriniais ledais.

2 Shares
7 comments
  1. Sveiki! Kažkada bandžiau tešlą ruošti pagal šitą jūsų receptą, bet taaaip nelipo tešla! Šiaip ne taip suminkius ir jau pastovėjus tešlai prisiruošiau kočioti ir tešla subyrėjo kaip puzlė 😀 Akivaizdu kažkas nepavyko 😀 Gal kokį patarimą turite?

    1. Sveiki! Spėju, kad blogai atmatuoti miltai – jų per daug. Pataisyti visada galima įpylus šiek tiek daugiau šalto vandens. 💧

  2. Ha, prisiruošiau pagaminti šį nepakartojamai skanų pyragą jau link obuolių sezono pabaigos ir iš dalies džiaugiuosi, nes šis gėris tapo šio sezono skaniausiu obuolių pyragu. Tikėkimes sezono pabaiga padės nepersistengti su kepimu. Nors ką aš bandau apgauti, namiškiai jau dabar prašo pakartojimo šio pyrago debiuto..

  3. Kai sūnus gimtadieniui užsiprašė ne torto, o amerikietiško obuolių pyrago, pradžioj galvojau – pirksiu. Bet kai supratau, kad niekur tokio negausiu, nusprendžiau kept pati. Ir kaip gerai, kad google tiesiu taikiniu nukreipė į pusryčiams! Viską dariau pagal receptą, tik obuolių dėjau 2 kartus daugaiu. Gabriele, ačiū! Pyragas pavyko tobulai, visi ragavę įvertino, kaip tobuliausią obuolių pyragą! Kepsiu tikrai dar ne kartą 🙂

Leave a Reply

You May Also Like