Kruasanas su plaktu kiaušiniu (scrambled egg) ir pesto

0 Shares
0
0
0

Pastebėjau, kad žiemai artėjant noriu daug cukraus, miltų ir gliuteno. Kolegė iš kairės, bandanti pastarųjų atsisakyti, dėl mano ant stalo nuolat padėtų sausainių ir bandelių tikrai ne visad būna patenkinta, bet kol labai norisi ir meilės sparneliai baisiai neerzina, leidžiu sau papramogaut. Vienas tokių mylimiausių mano šaltų rudens/žiemos pusryčių patiekalų yra kruasanai su sūriu įdaru. Dažniausiai tokį gaminu su, kaip mama nuo pat vaikystės sako, vaikišku kiaušiniu (geriau žinomu kaip scrambled egg) ir pesto. Best foolproof combo.

Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai:

– kruasanas,
– 1 kiaušinis,
– 1 a. š. graikiško jogurto arba grietinės,
– 0,5 a. š. pesto,
– gabalėlis mėgstamo kumpio (optional, galima ir nedėt),
– gabalėlis sūrio,
– šaukštelis sviesto,
– druskos, pipirų.

1. Įsikaitinu orkaitę, nes jos labai trumpam prireiks.
2. Pradedu nuo kruasanų paruošimo. Įpjaunu juos iki pusės, vidų patepu pesto padažo (kas realiai ir suteikia visą ameizin’ skonį), padengiu kokiu nors kumpiu (šįkart naudojau švarcvaldą, nes buvo likę nuo ankstenių gaminimų) ir palieku juos ramybėj.
3. Pereinu prie kiaušinio, kurį gerai išplaku dubenėly. Vos įkaitinu keptuvę, įmetu gabalėlį sviesto. Įpilu kiaušinį ir mentele (t.y. aš dažniausiai tą darau gumine spatula) maišau kiaušinį iki tol, kol jis šiek tiek pradeda kietėti. Vos jam pradėjus kietėti, pasūdau, papipirinu ir įdedu nedidelį šaukštelį graikiško jogurto, kad jis ir liktų toks minkštas. Kiaušinio pilnai neiškepu, nes dar viską dėsiu į orkaitę, o skonis geriausias tada, kai kiaušinis lieka kreminis, toks kietesnės grietinės konsistencijos.
4. Pusiau iškeptą kiaušinį dedu į kruasaną, ant jo patarkuoju sūrio, dedu viską į orkaitę. Leidžiu sūriui išsilydyti, kruasanui pašilti, traukiu viską lauk ir valgau, kol sūris tysta, o kiaušinis – toks pats gardžiai kreminis.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like