Moliūgų pyrago kava | Žymioji pumpkin spice latte

1 Shares
0
0
1

Nežinau, kiek auditorija man prijaus, bet aš ankstyvą paauglystę praleidau svajodama apie savo kompiuterio ekrane matomą amerikietišką iliuzijų pasaulį.  Kur vasarą visos merginos atrodo kaip iš „Gossip Girl“ Upper East Side, o rudenį visi geria Pumpkin Pie Spice latte iš Starbucks’o. Nors šitą etapą, kai per naktis mirkdavau prie kompo vėpsodama į panašų pasaulį, jau išgyvenau ir lietuviška realybė man tapo žymiai mielesnė, kai kurių norų neišsižadu. Pavyzdžiui, kartais užsimanau išgerti jau rudens simboliu tapusios Pumpkin Pie Spice Latte kavos.

Ir ką aš tada darau? Tikrai neinu į artimiausią kavinę – labiau einu į artimiausią virtuvę ir pasidarau pati. Ypač, kai pilnas šaldytuvas ką tik iškepto moliūgo. Kaip kepti moliūgą ir iš jo pasidaryti šitai kavai naudojamą tyrę, pasidalinau savo Instagram stories (highlight: dėdė rudenėlis), o kaip išsivirti amerikietiškiausią kavą – palieku čia. 14-metė Gabrielė didžiuotųsi – pirmąkart pasidariusi šios kavos, tikrai supratau, kodėl 2010-taisiais visi buvo TAIP apsėsti šito gėrimo.

1_IMG_7285


Gaminimo trukmė: 5 minutės.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– 150 ml. mėgstamo pieno (aš gaminau su migdolų, bet klasikinis variantas – karvės pienas),
– 100-150 ml. paruoštos kavos,
– 1-2 v. š. moliūgų tyrės,
– 1 a. š. rudojo cukraus arba klevų sirupo,
– pagal skonį visų šių prieskonių (kiekis mažėjimo tvarka): cinamono, kvapiųjų pipirų, imbiero, gvazdikų, kardamono, muskato.

Gaminimo eiga:
1. Iš anksto pasiruošiu pusę puodelio kavos. Jeigu neturite aparato – puikiai tiks klasikinė užpilama, tik aš nukošiu tirščius.
2. Prikaistuvyje pakaitinu moliūgų tyrę. Sudedu cukrų arba įpilu klevų sirup;o, prieskonius, dar šiek tiek viską pakepinu. Pilu pieną. Viską nuolat maišau, kol moliūgo tyrė ištirpsta piene, o pienas užkaista.
3. Užkaitus pienui, jį išplaku blenderiu arba pieno plakikliu. Pirma pilu į puodelį pieną, tuomet – kavą. Einu džiaugtis.

1 Shares
2 comments
  1. Atgalinis pranešimas: Moliūgų blynai | PUSRYČIAMS

Leave a Reply

You May Also Like

Avokadų majonezas

Nieko čia neapgausi – majonezą aš mėgstu. Gal ne taip, kaip sugyventinis, galintis majonezą valgyti tiesiog su duona ar sūriu, bet mėgstu. Vienas mano mylimiausių guilty pleasures yra sumuštinis su kiaušinio ir majonezo mišraine. Užtat kartais majonezas baigiasi, norisi sveikiau arba daržovių krepšy guli jau begendantys avokadai. Tada aš gaminu savo naminį avokadų majonezą.