Processed with VSCO with a4 preset

Salotos su be lukšto virtu kiaušiniu

0 Shares
0
0
0

Kas man labiausiai patinka apie šiuolaikinę (vėlyvų) pusryčių kultūra, yra tai, kad gali ant bet kokio patiekalo užmesti kiaušinį ir gausi pusryčius. Burgeris su egg sunny side up ant kotletuko – valio, pusryčių burgeris. Pica su užkeptu kiaušiniu – kas galėjo pagalvot, pusryčių pica. Panašiu principu atsirado ir šitas receptas – gamini paprastas salotas, užmeti be lukšto virtą kiaušinį – aleliuja, turim pusryčių salotas. 

O jeigu rimtai ir be jokios ironijos, šitas patiekalas iš tikrųjų visai neblogas – sotu, nedaug batonų ir tikrai skanu. Ir, aišku, mano mėgstamas, nes galima sėkmingai išnaikinti visus šaldytuvo likučius.

D3C78E3C-FFC5-4C99-8814-9BE44AA4D718.JPG


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai:

– saujos špinatų,
– saujos gražgarstės,
– kelių vyšninių arba vieno įprasto pomidoro,
– kelių gabalėlių kumpio (aš naudojau parmos kumpį),
– ketvirtadalio avokado,
– vieno kiaušinio,
– a. š. pesto padažo,
– a. š. alyvuogių aliejaus,
– a. š. citrinų sulčių,
– žiupsnio druskos ir pipirų.

Ruošiame kaip įprastas salotas – viską supjaustom/suplėšom, sudedam į lėkštę.

Apie be lukšto verdamą kiaušinį jau pasakojau. Šįkart jį viriau klasikiniu metodu – užverdu didelį puodą vandens, įpilu gerą šaukštą ar porą acto, kai vanduo užverda, prisuku ugnį iki žemiausios, kad neburbuliuotų, išsuku vandenį ratu, įleidžiu abu kiaušinius, verdu 3-4min. Bet puikiai pasitarnauja ir prie grikių mano jau aptartas metodas su plevele.

Lieka padažas – jį dariau iš pesto, alyvuogių aliejaus ir citrinos. Viską išmaišiau ir pašlaksčiau ant visų salotų ir kiaušinio.

Mano asmeninė rekomendacija gaminant šitas salotas – pasileisti plaukus ir sunaudoti viską, ką gero randate šaldytuve.

Processed with VSCO with a4 preset

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Kepti ciberžolės kiaušiniai

Kiek labai jau susirūpinot savo imunitetu? Nors atvejų skaičiai jau varo lengvą neviltį, aš, asmeniškai, dar stebuklingų sveikatinimosi metodų nesiėmiau. Užtat kai suvalgau kažką maistingo arba, pasak interneto, padedančio imunitetui, noriu sau ant kaklo užsikabint bulvinį medalį. Pavyzdžiui, šį ciberžolės kiaušinį.