Salotos su be lukšto virtu kiaušiniu

0 Shares
0
0
0

Kas man labiausiai patinka apie šiuolaikinę (vėlyvų) pusryčių kultūra, yra tai, kad gali ant bet kokio patiekalo užmesti kiaušinį ir gausi pusryčius. Burgeris su egg sunny side up ant kotletuko – valio, pusryčių burgeris. Pica su užkeptu kiaušiniu – kas galėjo pagalvot, pusryčių pica. Panašiu principu atsirado ir šitas receptas – gamini paprastas salotas, užmeti be lukšto virtą kiaušinį – aleliuja, turim pusryčių salotas. 

O jeigu rimtai ir be jokios ironijos, šitas patiekalas iš tikrųjų visai neblogas – sotu, nedaug batonų ir tikrai skanu. Ir, aišku, mano mėgstamas, nes galima sėkmingai išnaikinti visus šaldytuvo likučius.

D3C78E3C-FFC5-4C99-8814-9BE44AA4D718.JPG


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai:

– saujos špinatų,
– saujos gražgarstės,
– kelių vyšninių arba vieno įprasto pomidoro,
– kelių gabalėlių kumpio (aš naudojau parmos kumpį),
– ketvirtadalio avokado,
– vieno kiaušinio,
– a. š. pesto padažo,
– a. š. alyvuogių aliejaus,
– a. š. citrinų sulčių,
– žiupsnio druskos ir pipirų.

Ruošiame kaip įprastas salotas – viską supjaustom/suplėšom, sudedam į lėkštę.

Apie be lukšto verdamą kiaušinį jau pasakojau. Šįkart jį viriau klasikiniu metodu – užverdu didelį puodą vandens, įpilu gerą šaukštą ar porą acto, kai vanduo užverda, prisuku ugnį iki žemiausios, kad neburbuliuotų, išsuku vandenį ratu, įleidžiu abu kiaušinius, verdu 3-4min. Bet puikiai pasitarnauja ir prie grikių mano jau aptartas metodas su plevele.

Lieka padažas – jį dariau iš pesto, alyvuogių aliejaus ir citrinos. Viską išmaišiau ir pašlaksčiau ant visų salotų ir kiaušinio.

Mano asmeninė rekomendacija gaminant šitas salotas – pasileisti plaukus ir sunaudoti viską, ką gero randate šaldytuve.

Processed with VSCO with a4 preset

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like