Orkaitėje kepti kiaušiniai – 3 variacijos

1 Shares
0
0
1

Nežinau kaip jums, bet man šitas prieškalėdinis laikotarpis yra šiek tiek kosminis. Nieko nespėju, nieko iki pabaigos nepadarau, niekaip ne-da-miegu, ką jau kalbėt apie adekvačius pusryčius. Užtat visai gerai, kad iš pirmų kursų laikų prisimenu visokių recepčiukų, kurie pasigamina taip pat greitai, kaip susiteptų sumuštiniai.

Pavyzdžiui, šitie orkaitėje kepti kiaušiniai pasigamina per kokias 5 minutes, reikia tik palaukti, kol iškeps. Dar patogesnė gaminimo eiga  – juos ruošti pradėti tik pabudus, o kol nueini į dušą, jie iškepa ir jau galima eiti pusryčiauti.

Processed with VSCO with a4 preset

SU SAULĖJE DŽIOVINTAIS POMIDORAIS IR PELĖSINIU SŪRIU

Šita variacija – mano mylimiausia iš visų trijų, po jos atradimo turbūt bus valgoma dažniausiai.

Gaminimo eiga: įkaitinu orkaitę. Orkaitėje naudoti tinkamo indelio (arba ramekino) dugną ir kraštus patepu lašu aliejaus. Į dugną įdedu šaukštelį pesto. Paplėšau saulėje džiovintų pomidorų, pabarstau pasmulkintu pelėsiniu sūriu. Įmušu kiaušinį, dedu į įkaitintą orkaitę 10-15min, kol baltymas iškepa, o trynys lieka skystu.

SU KUMPIU IR ŠVIEŽIAIS POMIDORAIS

Gaminimo eiga: įkaitinu orkaitę. Orkaitėje naudoti tinkamo indelio (arba ramekino) dugną ir kraštus patepu lašu aliejaus. Į dugną dedu pasirinktą kumpį. Pabarstau fermentiniu sūriu, įdedu kelis šviežius pomidorus. Įmušu kiaušinį, dedu į įkaitintą orkaitę 10-15min, kol baltymas iškepa, o trynys lieka skystu.

SU PIEVAGRYBIAIS IR RUKOLA

Šitos variacijos eiga ilgiausia, tad labiau tinkama savaitgaliui, bet irgi smarkiai rekomenduoju išbandyti.

Gaminimo eiga: įkaitinu orkaitę. Kol orkaitė kaista, pasiruošiu pievagrybius. Supjaustau raudoną svogūną, česnaką, kelis pievagrybius. Viską supjaustau, trumpai pakepinu keptuvėje ant įkaitinto sviesto, pabarstau druska, pipirais ir žolelėmis (baziliku, rozmarinu, mairūnu). Orkaitėje naudoti tinkamo indelio (arba ramekino) dugną ir kraštus patepu lašu aliejaus. Į dugną dedu keptuvės turinį. Pabarstau fermentiniu sūriu, įmušu kiaušinį, dedu į įkaitintą orkaitę 10-15min, kol baltymas iškepa, o trynys lieka skystu.

1 Shares
2 comments

Leave a Reply

You May Also Like