Vasariniai pusryčiai rytams, kai pusryčiauti nesinori

0 Shares
0
0
0

Šią savaitę su kolegom juokemės, kad aš esu lietuviško oro gerbėja. Man patinka, kai nei labai karšta, nei labai šalta, galima normaliai apsirengt (o ne tik galvot, kaip išsirengt). Trumpai tariant, prie +30 C aš tinkamai nefunkcionuoju. Man bloga, man karšta, apetitas irgi išgaruoja su paskutine energija.

Šįryt pagalvojau, kad aš tokia tikrai ne viena. Ta proga, į vieną vietą sudėjau visus Pusryčiams receptus, kurie tiks vasaros rytams. Apie visus pasiūlymus – žemiau.

Varškės dubenėlis arba skrebutis

Varškės dubenėlis turi ypatingą vietą mano širdyje, nes, pirma, baisiai skanu, antra, yra iš tų lengvai transportuojamų į darbą pusryčių. Net ir vakar pusryčiams valgiau karamele pertrintą varškę su obuoliais ir riešutų sviestu. Ir kaip gaivu!

Turbūt daugiausia dėmesio dėl savo paprastumo susilaukė mano pasiūlyta kombinacija su trintu bananu – receptą rasite čia. Bet tikrai nėra prasmės savęs apriboti tik bananais. Varškę galite pertrinti su įvairiais vaisiais ar jų sultimis (puikus pavyzdys – apelsininės varškės skrebutis), riešutų sviestu, kondensuotu pienu, karamele ar net kakava. Taip, saldu, bet vasarą gi galima papramogauti. Ant viršaus visada tiks uogos, riešutais, užpilai. Jeigu negalite pradėti ryto be bulkos, varškės užtepėlę visad galima tepti ant jos!

Trintas ir vėsus smūtis

Smūčiai turi kelis privalumus:  juos paruošti užtrunka kelias minutes, galima „suvalgyti“ bėgant į darbą, praktiką ar paskaitas, o ir neapsunkina skrandžio. Dar šaltesniam variantui į smūtį galima įpilti ne tik šalto augalinio pieno ar vandens, bet ir įtrinti šaldytų uogų, vaisių arba tiesiog įmesti kelis ledukus.

Mano mylimausios smūčių kombinacijos:

  • šaldytas bananas + riešutų sviestas + augalinis pienas,
  • uogos + medus + bananas + augalinis pienas/vanduo,
  • bananas + kivis + špinatai + vanduo.

Taip pat rekomenduoju patikrinti jau aprašytus mano receptus:

Turkiškas kiaušinis çilbir

Man vis atrodo, kad turkiški kiaušiniai çilbir yra smarkiai nuvertinami. Jie puikiai tinka atsigaivinti norintiems pusryčiautojams, kurie nemėgsta nuo pat ryto doroti saldžių patiekalų. Çilbir pagrindą sudaro gaivus graikiškas jogurtas, pagardintas paprikos prieskoniais gardintu aliejumi. Ant jo – be lukšto virtas arba keptas kiaušinis.

Mano receptas – nuorodoje. O jeigu vis dar baiminatės virti kiaušinį be lukšto, nepamirškite mano išsamaus įrašo, kaip jį paruošti.

Chia pudingas

Su cha pudinigu visad turėjau gana keistą santykį – nebuvo taip, kad jis man visad labai patiko. Labiau jį pamėgau pradėjusi jį kombinuoti su papildomais priedais – smūčiais arba jogurtu.

Kaip ruošiu savo chia pudingą aprašiau šiame recepte, tačiau tikrai yra daugybė vietos interpretacijai:

  • Chios pudingą galima sluoksniuoti ne tik su džemais ar uogiene, bet ir su mano minėtais smūčiais arba jogurtas. Pavyzdžiui, kaip aš dariau čia.
  • Chios pudingą „kildinti“ galima įvairiais skysčiais – nuo kakavinio vandens, augalinio pieno iki įvairiausių sulčių,
  • Prie chia pudingo puikiai dera visi priedai, kurie dera prie jogurtų ar košių – vaisiai, uogos, riešutai, kitos sėklos, padažai.

Viskas su jogurtu

Taip taip, jogurtas yra ultimate vasaros gelbėtojas. Aš šią vasarą net planuoju išmokti gaminti jogurto ledus! Bet su jogurtu galima nuveikti nuostabių dalykų ir pusryčiams. Keli mano mylimiausi variantai:

  • Su granola ir vaisias. Mano mylimiausia granola vis dar yra šokoladinė, bet jeigu norisi kitų skonių rekomenduoju apelsininę arba klasikinę.
  • Su daržovėmis. Taip, kalbu apie tas klasikines kaimiškas salotas su pomidorais arba agurkais. Ar kas nors gali būti geriau vasaros sezonu? Nemanau.
  • Su keptais avinžirniais ir kiaušiniu. Primena çilbir, bet kiek kitaip – receptas čia.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like