Vietnamietiška kava

0 Shares
0
0
0

Vienas iš mano guilty pleasures yra atrasti, kad kažkas, ką valgei arba gėrei visą gyvenimą, yra mandriau, nei man atrodė. Puikus pavyzdys čia yra French toast. Visą vaikystę vadini šį patiekalą bulka su kiaušiniu, o po to paaiškėja, kad tai yra ne šiaip sau mamos išradimas, o rimtas, visame pasaulyje žinomas pusryčių patiekalas. Panašus atradimas man buvo ir vietnamietiška kava.

Vieną dieną varčiau savo labai mylimą pusryčių knygą iš „Kūnas mag“ knygyno (jie man ją ir padovanojo) ir užkliuvau už vietnamietiškos kavos. Pasirodo, tai niekas kitas, o paprasta juoda kava su kondensuotu pienu, į kurią kartais įmaišomas kiaušinio trynys. Man kava su kondensuotu pienu primena namus kalėdiniu sezonu, kuomet kondensuoto pieno lieka nuo šokoladinio mamos pyrago pertepimo. Taip sakant, kokia dar vietnamietiška kava – labiau Gargždų kava. Tik be kiaušinio.

Ingredientai:

  • 200 ml paruoštos kavos
  • 2-3 v. š. saldinto kondensuoto pieno – geriau rinkitės pagal skonį, aš dažniausiai išvis įsidedu tik vieną
  • 1 kiaušinio trynys – paprastesniam variantui tikrai nebūtina

Paprastoji versija:

  • Išvirkite kavą mėgstamu būdu. Aš naudoju itališką moką kavinuką, bet vietnamietiškam variantui reiktų naudoti specialų kavos ruošimo indelį Phin.
  • Į puodelį įdėkite norimą kiekį saldinto kondensuoto pieno. Ant jo lėtai pilkite kavą, kad kava įsipiltų virš kondensuoto pieno ir patiekite.

Kiaušininė kava:

  • Išvirkite kavą mėgstamu būdu.
  • Elektriniu plaktuvu išplakite 1 kiaušinio trynį ir saldintą kondensuotą pieną (čia jau reiks visų 2-3 šaukštų). Plakite 2-3 minutes, kol masė pavirs į putą. Patikėkite, ranka nepavyks – bandžiau.
  • Serviruokite kavą. Įpilkite kavą į skaidrų puodelį ar stiklinę, o tuomet atsargiai uždėkite kondensuoto pieno ir trynio putas. Galima serviruoti su juoodo šokolado drožlėmis.
0 Shares
1 comment
  1. OMG, visai buvau pamiršusi! Mano tėvai tokią gerdavo, vadindavo karališka kava! Be to, siūlau pabandyti vietnamietišką kavą paruošti iš vietnamietiškų Robustos pupelių. Kitoks skonis nei Arabica, bet man labai patiko tokia šalta kava su kondesuotu pienu ir dar ruošta per vietnamietišką fin filtrą (prieš kelis metus jos buvo galima paraugti Green café, nežinau, ar vis dar ruošia) 🙂

Leave a Reply

You May Also Like