Šokoladinis mamos pyragas

Jeigu reiktų pasirinkti vieną vienintelį patiekalą, kuris man labiausiai primena tėvų namus, iškart rinkčiausi šitą šokoladinį mamos pyragą. Gal dėl to, kad jis toks paprastas ir mama visad jį iškepdavo, kai prasidėdavo mano ir tėčio zyzimas „kažko skanaus“. Jo yra ragavusios turbūt visos mano vaikystės draugės, kelios net pasiėmusios receptą ir bandžiusios kept pačios. O per didžiąsias metu šventes šitas paprastas pyragas iš pelenės virsta gulbe – mama jį pertepa maskarponės ir kondensuoto pieno kremu ir paverčia jį tortu. Pasaka, ne kitaip.

Kadangi šias Velykas nusprendėme švęsti namuose dviese ir saugoti ne tik save, bet ir kitus, teko nemažai pasukti galvą dėl velykinio meniu. Žinojau vieną – būtinai noriu iškepti šitą pyragą, kad mūsų namai prisipildytų mano tėvų namų kvapo. O ir parduotuvę bėgti nereikėjo: užtenka kiaušinių, pieno, cukraus, miltų, kepimo miltelių, kakavos, sviesto ir žinoti, ką po ko dėti. Ačiū, mama, kad išmokei!

1IMG_9894


Gaminimo trukmė: 1 valanda.

Ingredientai:
– 3 kiaušiniai,
– 1 stiklinė cukraus,
– Lašas vanilės ekstrakto arba žiupsnis vanilės miltelių,
– Žiupsnis druskos,
– 250 g. miltų (27 v. š.),
– 3 v. š. tamsios kakavos,
– 2 a. š. kepimo miltelių,
– Stiklinė pieno,
– 80 g. atvėsusio tirpinto sviesto,
– Plytelė juodojo šokolado,
– Sauja graikinių riešutų.

Gaminimo eiga:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C. Pasiruoškite skardą, kurioje kepsite – dugną ir kraštus ištepkite sviestu arba kitu riebalu, viską pabarstykite miltais.
  2. Ištirpinkite 80 g. sviesto, leiskite jam atvėsti.
  3. Dubenyje išmaišyti miltus, kakavą, kepimo miltelius. Atsidėkite.
  4. Į kitą dubenį įmuškite kiaušinius, sudėkite cukrų, vanilės ekstraktą arba miltelius, druską. Viską gerai išmaišykite.
  5. Į skystą masę įmaišykite jau paruoštus sausus ingredientus – miltus, kakavą ir kepimo miltelius. Viską gerai išmaišykite.
  6. Atsargiai įmaišykite pieną – masė turi priminti grietinės konsistenciją.
  7. Pabaigoje atsargiai įmaišykite atvėsusį tirpintą sviestą. Tešlą iškart perkelkite į kepimo skardą ir dėkite kepti.
  8. Pyragą kepkite 45-55 minutes. Ar pyragas iškepęs, galite patikrinti į pyrago vidų įbesdami medinį pagaliuką – jeigu jį ištrauksite be tešlos gabalėlių aplink, pyragas iškepęs.
  9. Iškepusį pyragą palikite atvėsti iki kambario temperatūros.
  10. Jam atvėsus, garų vonelėje ištirpinkite juodąjį šokoladą. Jį pilkite ant atvėsusio pyrago, barstykite graikiniais riešutais.