Graikiškas jogurtas su namine riešutų sviesto ir klevų sirupo granola ir karamelizuotais obuoliais

1 Shares
0
0
1

Pati dirbu klasikinį 8-17 darbą, rytais laiko tikrai ne kibirais, tad dar prieš pradėdama paskyrą nusprendžiau, kad darbo dienom daugiau dėmesio skirti pasistengsiu receptams, kurių trukmė – iki 15min, arba dalį jų galima pasiruošti iš vakaro. Šitas granolos dubenėlis – vienas tokių.

granolsnew copy

Kalbant apie granolą, šį sezoną išbandžiau jau nemažai variacijų, bet man skaniausia – rudeninė su klevų sirupu, riešutų sviestu ir cinamonu. Vienai tokios granolos partijai reikės:
– 150 gramų nesmulkintų ar kitaip neapdorotų avižų dribsnių (yes, pigiausi ir geriausi),
– 50 gramų pasirinktų riešutų arba sėklų (aš dažniausiai viską miksuoju – įdedu lazdyno ar anakardžių riešutų, spintelėj randamų džiovintų vaisių, moliūgų sėklų, saulėgražų, šaukštelį chia sėklų),
– 1 galingas valg. šaukštas riešutų sviesto,
– 2 (arba 1, priklausomai nuo to, kiek saldžiai norisi) valg. šaukštai klevų sirupo,
– žiupsnis cinamono ir druskos.

Riešutų sviestą su klevų sirupu ištirpdau prikaistuvyje ant labai labai silpnos ugnies. Sausus produktus sumaišau inde, užpilu juos ištirpdyta mase, viską gerai išmaišau. Dedu į kepimo indą, kepu 180C temperatūroj 10-15min, kas 5 minutes pamaišydama, kol iš visų pusių simpatiškai paruduoja.

Antra dalis – su kuo ją valgyti. Mano labiausiai rekomenduojamas (ir turbūt saldžiausias) variantas – pirmoj nuotraukoj. Graikiškas jogurtas, klevų sirupe karamelizuoti obuoliai (karamelizuoju keptuvėj – įpilu klevų sirupo, supjaustai obuolius, laukiu, kol gražiai išburbuliuos), viršuj aptarta granola ir šaukštas riešutų sviesto.

Lygiai taip pat skanu su močiučių uogienėm ir rieštutų sviestu (2 nuotrauka), šviežiais vaisiais ar išvis be nieko papildomo. Graikišką jogurtą irgi galima keisti kuo norisi – veganiškais arba kaimiškais pieno variantais ar net pasukom, kefyru (not a fan).

1 Shares

Leave a Reply

You May Also Like