Kiaušinių keksiukai su 3 sūriais

2 Pasidalijimai
0
0
2

Gerai, skambės gal ir klišiškai, bet didelę dalį savo gyvenimo mėgau sekmadienius. Ar bent pirmas jų puses, kol neprasideda nerimas dėl kitos dienos – seniau dėl kokio egzamino ar nemėgstamos pamokos, dabar dėl susitikimo ar tų trijų tyčiškai užleistų laiškų pašto dėžutėj.

Šiandien situacija nepasikeitusi – vis dar juos mėgstu. Sekmadieniais dažniausiai leidžiu sau niekur neskubėti, ilgai pusryčiauti, pagulėti lovoj su knyga. Po to seka kitos savaitės planų ir reikalų persižiūrėjimas, visko išsirašymas, o galiausiai ir maisto pasiruošimas kitai savaitei.

Kol visas pasaulis įprastai ruošiasi pietus, aš siūlau pasiruošti ir pusryčius. Apie pusryčių idėjas stiklainiuose jau pasakojau, bet siūlau pasistūmėti dar toliau – iškart pasiruošti pusryčius ir sekmadienio, ir pirmadienio rytui. Išsikepę šiuos kiaušinių keksiukus būtent tą ir padarysit – juos galėsit iškart valgyti šiandien ryte, bet keletą atsidėti ir į rytojaus pusryčių dėžutę.

Geriausia dalis apie šiuos kiaušinių keksiukus – jie tarsi maži omletukai, į kuriuos priedus galima dėti absoliučiai pagal šaldytuvo turinį. Aš mėgstu kiaušinio ir įvairiausių sūrių kombinacijas – dėl to tokius ir kepu. Jūs galite ragauti su įvairiomis daržovėmis (žalumynais, brokoliais, saulėje džiovintais ar šviežiais pomidorais, pievagrybiais), mėsa ar su viskuo iš karto.

1IMG_8902

1IMG_8905


Gaminimo trukmė: 20 minučių.
Porcijos:
6-7 keksiukai.

Ingredientai:
– 4 kiaušiniai,
– 100 ml pieno,
– druskos ir pipirų pagal skonį,
– mėgstami sūriai (aš naudojau mocarelą, „Džiugą“, gorgonzolą),
– šiek tiek aliejaus ar kito riebalo skardos ištepimui.

Gaminimo eiga:
1. Įkaitinkite orkaitę iki 180C.
2. Išplakite kiaušinius, pieną, druską ir pipirus.
3. Metalinę keksiukų skardą išpurkškite arba ištepkite riebalais. Į skirtingus indelius sudėkite mėgstamus sūrius – aš „Džiugą“ ir mocarelą naudojau kartu, gorgonzolą dėjau į atskirus. Viską užpilkite kiaušinio ir pieno plakiniu.
4. Skardą dėkite į orkaitę ir kepkite 15-20 minučių, kol keksiukai išsipūs tarsi suflė. Nebijokit, ištraukti jie greitai susileis.
5. Keksiukus valgykite šiltus, barstydami žalumynais, tuo pačiu sūriu ar kitais priedais. Likusius gerai atvėsinkite ir laikykite šaldytuve – keksiukai turėtų „išsilaikyti“ iki dviejų dienų.

2 Pasidalijimai

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.