Dutch baby arba keptas olandiškas blynas

1 Shares
1
0
0

Apie šitą sotų ir bent 4 žmones pamaitinantį blyną jau rašiau tik pradėjusi blogą, bet kadangi tada dar neturėjau tinklapio, receptas taip ir pasimetė Facebook’o sraute. O manau, kad neturėtų – Lietuvoje (bent jau mano žiniomis) nelabai populiarus blynas tikrai nusipelnė daugiau dėmesio.

Ir gana lengvai paruošiamas namie, ir gali būti gardinamas viskuo – nuo lašišos, kumpio ar keptų darožovių iki vaisių, jogurto, granolos, uogų ir močiutės uogienių (ką ir dariau, kai pirmąkart dalinausi receptu). Taigi, imkit ir bandykit – nemanau, kad nusivilsit. O ir turėti tereikia orkaitės karščiui atsparią keptuvę.

IMG_5117_copy


Gaminimo trukmė: 20-25 minutės (5 min paruošimas + iki 20 min kepimas).
Porcijos: 
4–5.

Ingredientai blynui:
– 2 kiaušiniai,
– 150 ml pieno,
– 150 gr. miltų,
– 1 v. š. rudojo cukraus,
– žiupsnis druskos,
– pusė a.š. kepimo miltelių,
– 1 v. š. sviesto.

Mano pasirinkti priedai:
– kumpis,
– mėgstamos salotos (mano favoritės kaip visada tos pačios – sultenė, špinatai, gražgarstė),
– vyšniniai pomidorai,
– keptas kiaušinis (sunny side up),
– marinuoti svogūnai (jiems papildomai reikės raudonojo svogūno, 2/3 stiklinės vandens, 1/3 stiklinės obuolių acto, 1 v.š. druskos, 1-2 v.š. klevų sirupo, šiek tiek pipirų).

Gaminimo eiga:
1. Įsikaitinu orkaitę kartu su keptuve viduje. 180C turėtų pakakti, keptuvė tokio temperatūroje įkais maždaug per 5-10 minučių.
2. Kol orkaitė ir keptuvė kaista, išsimaišau dubenyje visus blyno ingredientus (išskyrus sviestą) – išplaku kiaušinį su pienu, dedu cukrų, druską, išplaku vėl. Galiausiai sudedu miltus ir kepimo miltelius, viską išmaišau ir voila.
3. Į įkaitusią keptuvę, jos neištraukus iš orkaitės, įmetu gabalėlį sviesto – jis turėtų iškart imti čirškėti. Iškart į keptuvę supilu ir blynų tešlą, uždarau orkaitę ir pereinu prie priedų pasiruošimo. Blynas ten keps apie 15–20 min, kol kraštai paruduos, o vidurys iškils kaip balionas.
4. Kol blynas kepa, pamarinuoju svogūną. Stiklinė sumaišau visus marinavimo ingredientus, ten sudedu žiedais ar pusžiedžiais pjaustytą svogūną ir palieku 15min. Susipjaustau likusius naudosiamus priedus, iškepu kiaušinį norimu būdu.
5. Blynui iškepus, traukiu keptuvę iš orkaitės ir leidžiu jam kiek atvėsti – per tą laiką blynas turėtų subliukšti, o ten atsirasti vietos priedams. Kai jau centras įkrenta, dedu ten savo priedus ir nešu valgyti.

P.S. saldžioji variacija čia – https://www.facebook.com/pusryciams/photos/a.1946207188808137/1975595402535982/?type=3&theater.

IMG_5141_copy

 

Patiko? Paramą išreikšti galite Patreone!
1 Shares

Leave a Reply

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.