Processed with VSCO with a4 preset

Kalėdinių dovanų idėjos

0 Shares
0
0
0

Kaip tik didžiosios metų šventės, taip išradinėjam dviratį. Atrodo, jau prigalvojam krūvą idėjų, praeina metai ir vėl tas pats. Kad šiemet istorija nesikartotų, nusprendžiau pradėti *ultimate* kalėdinių dovanų gidą. Tai ir ankstesniais metais siūlytos kalėdinių dovanų idėjos (tiesa, peržiūrėtos ir atnaujintos), ir nauji pasiūlymai, kuriuos atradau tik šiemet. Viskas vienoje vietoje.

Neišradinėkime dviračio – rinkimės tai, kas pagaminta Lietuvoje, sukurta rankomis, tarnaus ilgai, nes patvaru, arba trumpai, nes bus suvalgyta, o gal leis tiesiog gerai praleisti laiką. Man Kalėdos nėra apie materialius daiktus – tikiuosi, jums taip pat.

Patirtys

Kinas ir muzika

Po namuose praleistų ankstesnių metų, pramogos grįžo! Dovanokime bilietus į kiną – ne tik Forum Cinemas ar Multikino, bet ir Pasaka, Kino deli, Skalvija. Niekur nedingsta pasiūlymai kinu mėgautis ir namuose. Nors vis dar dažniau renkamės užsienio kino ar serialų platformas, derėtų nepamiršti ir lietuviškų. Pasižvalgę po Kino pavasarioScanoramos ir Žmonės Cinema filmų bibliotekas suprasite, kad kiekvienos iš šių platformų prenumerata arba dovanų kuponas – puiki dovana visiems metams. 

Jeigu pažįstate žmogų kaip nuluptą, esu garantuota, kad jis visada apsidžiaugs bilietu į mėgstamos grupės pasirodymą. Jeigu bijote rizikuoti, koncertų organizatoriai bei bilietų platintojai dažniausiai parduoda dovanų kuponus.

Ta pati taisyklė galioja ir teatrui. Visada bilietus į renginį galite išrinkti patys, bet tiek Nacionalinis dramos teatras, tiek Mažasis teatras, tiek Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo dovanų kuponus.

Poilsis

Poilsiui toli keliauti visai nebūtina. Lietuvoje yra įsikūrę daugybė jaukių vietelių, kuriose poilsiui galite pakviesti draugus, mylimuosius ar šeimos narius – visą krūvą jų rasite Wow Stays tinklalapyje. Visiška kelionių Lietuvoje enciklopedija pavadinčiau ir Travelouge – įkvėpimo paieškokite ir ten. Aš dar labai mėgstu Trenkturo žygius: jų kuponus galima padovanoti bičiuliams, su kuriais žygiuosite kartu. Dovanų korteles ar kuponus siūlo ir konkrečios poilsio vietos, pavyzdžiui, mano jau lankytas Do You Place.

Beje, nežinau, ar žinote, bet dovanų kuponus parduoda ir daugelis avialinijų – įsigiję tokį kuponą, galite padovanoti dalį ar visą kelionę. Gaila, kad Airbnb kuponai dar iki Lietuvos neatkeliavo, bet jeigu gyvenate užsienyje – patikrinkite ir juos.

Kulinariniai potyriai

Pirma, valio faktui, kad jau galime rinktis į *normalias* degustacijas. Kiekvieną maisto mylėtoją tikrai nudžiugins maisto gamybos kursų dovana – tokias siūlo Čiop Čiop, Kulinarijos studija, Kulinarijos akademija. Negaliu nepaminėti ir Another Bite organizuojamų privačių ar pop-up vakarienių.

Kalbant apie degustacijas, mane visad domina alkoholio degustacijos. Viskio degustacijas siūlo King & Mouse, alaus – Alaus biblioteka, sidro – Sidro istorijos, dėl vyno ir šampano degustacijų visad galima kreiptis į Urtę Dervynas. Jeigu domina maistas, siūlau išbandyti sūrių degustacijas – jų geriausia ieškoti Sūrininkų namuose. Degustacines dovanas dažnai siūlo ir įvairiausi restoranai – patikrinkite savo mylimiausių socialinių tinklų paskyras ir tinklalapius.

Skaitiniai

Knygą dovanojant ne taip gerai pažįstamam žmogui, galima prašauti, bet juk visada galima dovanoti universalius kavos staliuko leidinius arba knygą leisti išsirinkti pačiam. Tikrai gerų knygų, papuošiančių kiekvieno lentyną, arba netradicinių leidinių pasižvalgykite parduotuvėse žemiau: 

Savo karščiausias šio sezono kulinarinių knygų rekomendacijas išvardijau šiame naujienlaiškyje – dar spėsite užsakyti iš amazon.de arba Eureka.

Dirbtuvės

Mėgstantiems savarankiškai užsiimti daile ir darbeliais, visada kviečiu padovanoti užsiėmimus tapybos ar keramikos studijose (4boobs, Moon ceramics, Pottery like poetry, Lipdau, Daugiau laipsnių), pakviesti į indų marginimo pasimatymą Gėlių keramikoje.

Prenumeratos

Galima dovanoti ir knygų prenumeratą – tokią siūlo Books Map Box. Kiekvieną mėnesį dovanos gavėjas gaus po naują knygą – Kalėdos ištisus metus! Nepamirškime ir žurnalų prenumeratų. Aš kas mėnesį mielai gaučiau po popierinę Lamų slėnio versiją.

Valgomos ir geriamos dovanos

Nors stengiausi šito sąrašo per daug neprioritetizuoti, valgomos ir geriamos kalėdinių dovanų idėjos tikrai yra mano mylimiausios. Jeigu nedovanojate anyžinių saldumynų, renkantis valgomas dovanas yra labai labai menka tikimybė nepataikyti. Pabaigoje dar sugrįšiu prie savose virtuvėse pagaminamų dovanų, o kol kas – sąrašas skanumynų, kuriuos galima įsigyti.

Kava ir arbata

Gražiausias kavos mylėtojų dovanas, mano nuomone, siūlo Crooked Nose & Coffee Stories – ten rasite ne tik kavos, jos gamybai skirtų reikmenų, bet ir kavinukų, knygų ar net labai gražių terbų. Backstage Roasters siūlo tobulai Kalėdoms tinkančią dovaną – kavos prenumeratą. Kavos mylėtojas džiaugsis jūsų dovana kas mėnesį arba kas dvi savaites.

Praeitąmet iš arbatų mano dėmesį patraukė Užupių Manufaktūra – jie siūlo Lietuvoje užaugintą arbatą simpatiškose pakuotėse. Šiemet prie šio sąrašo pridedu ir Chaiką bei Tealure – abi šios vietos siūlo unikalią produkciją, kuriose nerasite prekybcentriuose. Jeigu pažįstate matcha arbatos megėją, jos ir ruošimui reikalingų įrankių ieškokite Yugen Tea. Kaip tik iš Yugen Tea ragavau skaniausią savo matchą arbatą.

Nepamirškite ir žolininkų. Ko gero, viena gražiausių dovanų praeitąmet buvo mūsų bičiulių padovanota rankų darbo arbata. Tokių geriausia ieškoti vietiniuose turguose, bet neblogą asortimentą turi ir Ekomarket.

Mano asmeninė rekomendacija – natūrali kanapių arbata. Veikia taip gerai, kaip CBD aliejus, tik kainuoja iki 5 eurų. Aš ją perku iš ūkininkų Kanapės galia. Jeigu norisi labiau hipster, jaunimą tikrai nudžiugins Lynx asortimentas – brangesnis, bet pakuotės kokios!

Galiausiai, kombučia irgi arbata, tik fermentuota. Jos ieškoti rekomenduoju pas Raugas ir Grybas, Acala, Būk čia ar jau minėtus Tealure.

Saldumynai

Stebintys mane Instagrame jau tikrai bus girdėję apie Pirmą blyną – socialiai atsakingą restoraną, kuriame dirba žmonės su negalia. Ten rasite ir puikią kalėdinė dovaną, kurią praeitąmet gavau ir pati – olandiškus vafliukus.

Ieškantiems šventinių tortų rekomenduoju pasižvalgyti po Tų kepėjų arba Sweet Spot Pastry asortimentą – šios vietos man laimi prieš kitus estetiškai.  Veganiškų ir beglitimių produktų rasite pas Gėrybę. Kokybiško šokolado galite įsigyti iš Chocolate NaiveAch arba Mulate, na o kiekvieno vaiko dėmesį tikrai patrauks TUTU Spot saldainiai.

Man visada gera dovana atrodo įvairiausi riešutų sviestai: iš lietuviškų gamintojų mano širdį yra pavergę Sviestas sviestuotas gaminiai arba šokoladinis riešutų kremas iš Cannamellos (jų įvairiausių rūšių karamelė taip pat puiki). 

Ir, aišku, kokios Kalėdos be medaus? Jokios. Gražaus ir kokybiško medaus galite įsigyti Kitchoney arba Medūkio krautuvėlėse. 

Padažai ir pagardai

Jau minėjau ne kartą ir ne du – aš savo prieskonius perku iš Delonos. Drąsiai galiu rekomenduoti, kad ten atrastais prieskoniais džiaugtųsi ne vienas gurmanas. Neseniai aptikau, kad įdomių prieskonių ir įvairiausių druskų siūlo ir mėsos parduotuvė Chef the Viking. Kad ir kaip keistai skambėtų, kokybiška druska yra gera dovana. Aš labai apsidžiaugčiau gavusi kilogramą Maldon druskos.

Kiekvieną, mėgstantį aštriau, tikrai maloniai nustebinsite su Halėje įsikūrusios parduotuvės asortimentu – Aštriai aštru. Jeigu turite bičiulių, pamišusių dėl azijietiškos vertuvės, keliaukit į Miso gero: turiu daugybę šios parduotuvės produktų ir labai jais džiaugiuosi. Čia, beje, taip pat yra aštrių produktų, tad Miso gero tiks ir aštriųjų kategorijai. Daugybę liaupsių mano Instagram naujienose pelnė ir specializuota padažų parduotuvė Dip IT – pasižvalgykite čia.

Konservai ir aliejai

Turbūt jau girdėjote ir mano dainelę apie į madą sugrįžusius šprotus, sardines ir ančiuvius. Itin geros kokybės produktų galite paieškoti Fjord Sales krautuvėlėje – girdėjau gandą, kad ten yra daug gražių sardinių pakuočių. Puikus pasirinkimas ir Šiaurės jūroje. Kalbant apie populiaresnes vietas, gana platų asortimentą turi ir Assorti bei Vynoteka.

Kokybiškas aliejus – dovana, kurią sunaudos tikrai kiekvienas. Kokybiškų alyvuogių aliejų ieškokite itališkose krautuvėlėse: aš savo ruožtu rekomenduoju Itališką krautuvėlę ir Itališko skonio gurmanus. Egzotiškų aliejų rasite jau minėtoje Miso gero parduotuvėje.

Geresnei savijautai

Kokia būčiau ambasadorė, jeigu nepaminėčiau Daily Spoon mišinukų. Jeigu sekate mane Instagrame, neabejoju, kad matėte, jog dažniausiai vartoju mišinukus žarnynui, kolageno gamybai ir atsipalaidavimui, bet visi likę – ne ką mažiau puikūs. Jau ne veltui užverbavau tiek daug savo draugų.

Namams

Indai ir virtuvės reikalai

Iš asmeninės patirties garantuoju – bet kurį mėgstantį suktis virtuvėje maloniai nudžugins rankų darbo keramika. Tarp mano favoritų – šie Lietuvos kūrėjai:

Jeigu ieškote ne tik keramikos, rekomenduoju patikrinti mano buvusios kurso draugės parduotuvę Live Simply – joje rasite neįtikėtinai gražių indų ir virtuvės puošmenų.

Kalbant apie kitus virtuvės reikmenis, praeitąmet savo šeimyną nudžiuginau jiems padovanojusi Bilaetti moka kavinuką ir vėliau jį papildžiusi Bialetti putos plakikliu. Tokių ir panašių reikmenų galima įsigyti Kavos drauge, Kavos reikaluose ar Coffee Loft.

Prietarai teigia, kad peilių dovanoti negalima. Kadangi prietarais netikiu, išduosiu paslaptį, kad geriausi peiliai slepiasi Knife You Like. Šokčiau laimės šokį, jeigu po egle rasčiau japonišką šefo peilį. Įvairiausių įdomių virtuvės reikmenų, puodų, mandolina pjaustyklių ar kitų įrankių paieškoti galite ir Sangaidoje bei Krinonoje – ten yra kiekvieno virtuvės megėjo rojus.

Tekstilė

Pagalvokite ir apie namų tekstilę (aš rekomenduoju Linen Tales arba Lino namus, kurių gaminių turiu ir pati) bei šiuolaikinius medinius gaminius (pavyzdžiui, But First Wood turi labai gražių lentelių). 

Kitaip nei gaminti, miegoti viešbučius primenančiuose pataluose mėgsta tikrai visi. Tokiu atveju pasitarnaus kokybiška patalynė. Jeigu bijote nepataikyti, manau, kad visiems be išimčių turėtų tikti švelnių ir šviesių spalvų komplektas – baltas, kreminis ar pilkas. Kokybiškų lietuviškų patalų rasite Bedroom Mood arba jau minėtoje Linen Tales parduotuvėje.

Voniai

Nors šventai tikiu, kad odai ir kūnui skirtos kalėdinių dovanų idėjos yra didelė rizika, negaliu neparekomenduoti dviejų vietų, kuriomis šventai tikiu.

Pirmiausia, Pas Giedrę. Giedrė į Lietuvą atvežė produktus, kurie buvo nei matyti, nei girdėti. Vienąkart nusipirkau, pabandžiau, parekomendavau kitiems ir nė vienas neberadome kelio atgal – man visiškai nepakeičiama yra The Routine produkcija.

Antra, noriu jus supažindinti su mano kraštiete Agne arba Miss Herb. Agnė savo rankomis suka nerealius natūralius dezodorantus, kūno sviestus, lūpų balzamus, muilus ir medetkų tepalus. Jokių keistų priedų, vien tik natūralūs ingredientai.

Tvarios dovanos

Kaipgi mano sąrašas be tvarių virtuvės dovanų. Nors šepetys indams plauti ar bičių vaško drobelės bliūdams uždengti neskamba labai romantiškai, pati kasdien naudodama šiuos produktus galiu patvirtinti, kad tokio tipo kalėdinių dovanų idėjos bus labai praktiškos. Ypač, jeigu dovanos gavėjas tik pradeda tvaresnę kelionę. Mano mylimiausi lietuviški tvarių produktų pardavėjai – žemiau:

Vintažinės arba antrų rankų dovanos

Nebe tie laikai, kuomet panaudotas daiktas signalizuoja prastą skonį. Anaiptol, tinkamą gavėją pasiekusi vintažinė dovana nustebins žymiai labiau nei masinės gamybos produktas. Ir kaip tvaru!

Norint tokias dovanas atrasti, tikrai nebereikia valandų valandas kuistis blusynuose ar sendaikčiuose. Žemiau – kelios lietuviškos vietos, kurios visus aukselius jau atrinko ir gražiai pateikė už jus:

Rankų darbo dovanos

Valgoma

Nuo pat paauglystės su mama kepdavome vieną ir ta patį sausainių receptą, tad net praėjus daaaaugeliui metų mano draugai vis dar gauna tų pačių Tasty Art meduolinių sausainių. Jeigu nepasitikite manimi, pasitikėkite konditere Sonata iš Sweet Spot Pastryčia jos meduolių receptas.

Pastaraisiais metais be sausainių dar gaminau:

Prie savo mėgstamų naminių dovanų taip pat priskirčiau Amelijos gamintą moliūgų sviestą ir kalėdinį sirupą, universalų čili aliejų ar priedais pagardintą sviestą.

Žinoma, gėrimai taip pat gali būti rankų darbo kalėdinių dovanų idėjos. Žolelių arbatų dovanų idėja pametėjo mintį, kad visada galima pabandyti sukurti savo žolelių arbatos mišinį. Pas 2 virėjus atradau puikų kiaušininio likerio receptą, kurį gaminau praeitąmet – gražiuose buteliukuose tokį galima dovanoti ir draugams.

Nevalgoma

Praeitąmet internetą visiškai užkariavo lankstytos žvakės – jų pamokų piiiilnas Instagramas, tai jeigu dar nebandėte, visada galite išbandyti. Kelios minutės ir unikali dovana susukta

Kiek daugiau vargo, bet namie taip pat galima gaminti ir rankų darboo muilus arba lūpų balzamus. Aš šiemet pati sau gaminau kvapnų tekstilės purškiklį, tai svarsčiau idėją tokius dovanoti ir draugams. Gana nesudėtinga, nebrangi, bet tikrai labai praktiška dovana – rankų darbo bičių vaško drobelės. Jeigu mokate siūti, artimuosius galite nudžiuginti daugkartiniais maišeliais, kurie apsiperkant pakeist plastikinius. 

Nepamirškite, kad pačius artimiausius tikrai nudžiugins iš širdies užrašytas atvirukas arba ilgesnis laiškas su smagiais prisiminimais. Mano vyrui daugiausia laimės praeitąmet suteikė mano pagaminti „kuponai“, kuriuos galėjo bet kada panaudoti ir tarp kurių buvo tokios paslaugos: „be atsikalbinėjimų nueisiu į parduotuvę užkandžių“, „tu gali rinktis filmą“, „nezirzdama pažiūrėsiu 2 bet kokius Youtube video“ ir „aš vedu Kopą į lauką“. 

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Kaip sudėlioti tobulą Budos dubenėlį (buddha bowl)?

Juokai juokais, bet aš šiuo metu daugiau nei visada noriu šviežių vaisių ir daržovių. Kuo daugiau vitaminų ir kuo stipresnio imuniteto. Budos dubenėliai – puiki proga tai kasdienei daržovių porcijai suvalgyti. Nesvarbu, ar pusryčiams, ar pietums, su Budos dubenėliais gausite sveiką ir subalansuotą patiekalą bei daugybę daržovių.

Draugų pusryčių pasimatymams – pusryčių lenta

Kam susitikti penktadienio ar šeštadienio vakarą triukšmingame bare, kai galima susitikti visiems gerai išsimiegojus sekmadienį ryte.  Viena problema – jeigu norisi rytinio pasimatymo namų aplinkoje, kažkam tenka imtis iniciatyvos tuos pusryčius gaminti. Kaip tinklaraščio „Pusryčiams“ autorė, prasidėjus kalboms apie ruošimą, žvilgsnius dažniausiai jaučiu nukreiptus į save.