Pusryčių salotos su putpelių kiaušiniais

Aš nesu maisto trendų gerbėja. Užtat yra vienas trendas, kurį dievinu ir laikau špygas, kad jis niekur nedingtų – lokalus apsipirkinėjimas. Kažkaip net skaniau pasidaro, kai žinau, kad viskas pagaminta Lietuvoje.
0 Shares
0
0
0

Aš nesu maisto trendų gerbėja. Prieš 50 metų buvo viskas žėlė pavidalu – nuo uogų tortų iki pyragų su tunu ir žirneliai. Prieš kelis metus visi kepė debesų kiaušinius (cloud eggs) ir valgė vien tik avokadų toastus. Dabar vis dar kur ne kur išlenda paskutiniai dalgona coffee atgarsiai. Ir gan juokinga, nes visus juos vienija viena ir ta pati tendencija – kaip greit atsirado, taip greit ir dingo. Gerai, avokadai gal ir liko, bet ir tai adekvačiausia savo forma – labai tikiuosi, kad žmonės bent jau jų nebekepa.

Užtat yra vienas trendas, kurį dievinu ir laikau špygas, kad jis niekur nedingtų – lokalus apsipirkinėjimas. Turbūt dar niekad nebuvo taip vertinami vietiniai pardavėjai. Nuo kaimyninės kepyklos iki ūkininkų turgeliuose ar lietuviškų verslų. Ir labai džiaugiuosi, kai žinau, kad tokią poziciją palaiko ir mano partneriai IKI. Norėdami prisidėti prie Lietuvos gamintojų palaikymo šiuo laikotarpiu, IKI startuoja su kampanija „Mes palaikome Lietuvą. O jūs“. Kiekvieną savaitę IKi parduotuvėse laukia papildomos nuolaidos lietuviškoms prekės. Ši savaitė – IKI ŪKIO savaitė, o mano pusryčių lėkštėj –pusryčių salotos su IKI ūkio pomidorais, kumpiu ir putpelių kiaušiniais. Kažkaip net skaniau pasidaro, kai žinau, kad viskas pagaminta Lietuvoje.

1IMG_0953
1IMG_0937

Gaminimo trukmė: 10 minučių.

Ingredientai:
– Stiklinė daržo žalumynų (puikiai tiks sultenės, špinatai, gražgarstė, salotos),
– 4 IKI ŪKIO putpelių kiaušiniai,
– 4 IKI ŪKIO pomidoriukai su šakelėmis,
– 3-4 smidrai,
– Gabalėlis IKI ŪKIO šaltai rūkyto kumpio,
– Sauja riešutų arba džiovintų vaisių.

Padažui:
– 3 v. š. alyvuogių aliejaus,
– Pusės nedidelės citrinos sulčių (arba 2-3 v. š.),
– 1 a. š. medaus,
– 1 a. š. garstyčių,
– Žiupsnis druskos.

Gaminimo eiga:

  1. Paruoškite padažą: nedideliame dubenėlyje išmaišykite alyvuogių aliejų, citrinos sultis, medų, garstyčias, druską.
  2. Uždėkite virti kiaušinius. Verdančiu vandeniu užpilkite putpelių kiaušinius ir juos virkite 3 minutes. Išvirusius kiaušinius perkelkite į šaltą vandenį.
  3. Paruoškite smidrus – nupjaukite jų galus ir likusius smidrus plonai supjaustykite bulvių skustuku.
  4. Susmulkinkite likusius ingredientus: pomidorus, virtus kiaušinius, kumpį.
  5. Kombinuokite salotas: pradėkite nuo švarių žalumynų, tuomet dėkite smidrus, pomidorus, kumpį, putpelių kiaušinius. Viską užbaikite padažu ir sauja mėgstamų riešutų.
0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like