Pomidorų galetė

0 Shares
0
0
0

Likimo ironija – iki kokių 16 metų visiškai nevalgiau pomidorų. Ir ne tik kad nevalgiau – tikslesnis žodis šitam santykiui apibūdinti būtų „nekenčiau“. Vaipiausi, raukiausi ir sakiau „fu, šlykštu“.

Užtat suaugau ir priaugau pomidorus. Ir dabar už visus tuos nevalgymo metus noriu atgauti visus prarastus pomidorus. Iš čia turim mano meilę šakšukoms, pomidorų sumuštiniams, pomidorų sriuboms ir visiems dalykams, kurie turi savyje pomidorų – nesvarbu, saulėje džiovintų, trintų ar šviežių.

Kadangi dabar pats pats sezonas ir jūsų mamų ir močiučių šiltnamiuose jau sirpsta įvairiausių formų ir spalvų pomidorai, dalinuosi dar vienu būdu sunaikinti pomidorų perteklių, kai nebesinori sumuštinių, sriubų ir padažų – pomidorų galetę. Beje, galetės apskritai yra mano šio sezono atradimas, nes labai lengvai pasigamina (užtenka žinoti tešlos santykį 1 dalis sviesto su 2 dalim miltų), o ir pridėti į vidų galima visko, ko tik norisi – nuo sūrių iki saldžių ingredientų.


Gaminimo trukmė: 1 valanda.
Porcijos:
4-6.

Ingredientai:
– 150 gr. tik iš šaldytuvo ištraukto sviesto,
– ±300 gr. miltų,
– 1-2 v. š. šalto vandens,
– mėgstamas sūris (aš naudojau paprastą fermentinį, bet puikiai tiktų pelėsinis arba mozzarella),
– įvairiausi pomidorai,
– 1-2 česnako skiltelės,
– 1 kiaušinis,
– druska, pipirai, šviežūs ar džiovinti bazilikai, kiti žalumynai,
– fetos sūris.

Gaminimo eiga:
1. Burokine tarka sutarkuoju šaltą sviestą, sudedu miltus, žiupsnį druskos. Viską pertrinu rankomis arba blendinu, kol masė pavirsta į trupinius. Ją sulipdau keliais šaukštais ledinio vandens. Minkau, kol susiminko, dedu pusvalandžiui atvėsti į šaldytuvą.
2. Kol tešla vėsta, pasiruošiu ingredientus viduj. Supjaustau pomidorus juostelėmis, juos pašlakstau alyvuogių aliejumi, iš anksto sutarkuoju/sutrupinu sūrį, susmulkinu česnako skilteles. Įsikaitinu orkaitę.
3. Tešlai atvėsus, ją kočioju į apvalią formą. Viduryje barstau sūrį, česnaką, ant viršaus dėlioju pjaustytus pomidorus, barstau žalumynais. Šonuose likusią iškočiotą tešlą lankstau ant pomidorų viršaus, kad susiformuotų galetė (tokiu principu, nuotrauka iš čia). Kraštus aptepu kiaušinio plakiniu, pabarstau mėgstamomis sėklomis (aš barsčiau sezamais, bet apskritai net nebūtina barstyti).
4. Kepu 30-40 minučių, kol tešla iškepa, gražiai paruduoja, o pomidorai – susitraukia. Būtinai palaukiu 10-15min, kad galetė atvėstų ir nesuirtų, o jau atvėsusią gardinu fetos trupiniais ir žalumynais.

 

0 Shares
2 comments

Leave a Reply

You May Also Like