Kokosinė košė

16 Shares
16
0
0

Ne kartą kartojau ir kartosiu – košės man yra kova. Kova, nes valgydama ją įsivaizduoju, kiek kitų skanių dalykų galėčiau pusryčiams valgyti vietoj jos. Bet kai atradau šitą super kokosinį variantą, kova po truputį rimsta. Pavyzdžiui, būtent šitą košę jau kokius 5 kartus viriau sau po to, kai ją atradau. Dabar košė mano racione atsiduria bent kokius 2 kartus per savaitę. Košė 1 : 0 Gabrielė, ką aš galiu pasakyt. Dar nepasiduodu, pusryčiasms dar mielai kemšu įvairiausius sumuštinius, bet artėjam link paliaubų. Ypač, kokosinės atveju.


Gaminimo trukmė: 5 minutės.
Porcijos: 2.

Ingredientai:
– 1/2 stiklinės avižų dribsnių,
– 1/2 stiklinės kokosų pieno,
– 2/3 stiklinės vandens,
– 1 v. š. chia sėklų,
– 1 v. š. kokosų drožlių arba traškučių,
(jeigu norisi saldžiau, šlakas klevų sirupo arba medaus).

Gaminimo eiga:
1. Prikaistuvyje užverdu vandens ir kokosų pieno mišinį. Suberiu kruopas.
2. Paverdu, kol košė sugeria skystį, nuimu nuo ugnies, gardinu šaukšteliu riešutų sviesto ir turimais vaisiais ar uogom.

16 Shares
2 comments
  1. Kaip manai, ar nebūtų labai neskanu, jei vietoje kokosų pieno būtų naudojamas migdolų pienas?

Leave a Reply

You May Also Like

Amerikietiškas obuolių pyragas

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.